Kłucie w klatce piersiowej po przebyciu anginy

Witam, W ciągu ostatnich trzech tygodni dwa razy leczyłam anginę ropną a obecnie biorę jeszcze do końca opakowania amoksiklav 1 g (wg zaleceń lekarza). Niepokoi mnie fakt, iż od tygodnia odczuwam lekkie kłucie w klatce piersiowej i takie jakby "rozpieranie" w mostku, jestem osłabiona i często czuje się zmęczona. Lekarz rodzinny dał skierowanie na morfologię (ok 5 razy w roku angina) i stąd moje pytanie kiedy zrobić badania (ile odczekać po antybiotykoterapii) ? czy to może być ZMS?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy mogą wskazywać na infekcyjne zapalenie wsierdzia. Proszę udać się do kardiologa.
Pozdrawiam