Kosmetyki w ciąży: jakie stosować?

Jestem w 7 tygodniu pierwszej ciąży. Regularnie stosuję kremy do twarzy, balsamy do ciała i inne kolorowe kosmetyki. Zaczęłam się jednak zastanawiać, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do ich używania w ciąży. Mój balsam zawiera np. parabeny. Czy wiadomo jakich substancji unikać w kosmetykach będąc w ciąży? Najbardziej zastanawia mnie, czy mogę rozjaśnić odrosty na włosach, które są już pokaźne? Czy farba jest bezpieczna w ciąży? Jeśli nie, to które jej składniki są najgorsze? Niektórych można uniknąć, np amoniaku.

Dzień dobry!
Nie ma dostępnych badań na temat używania poszczególnych kosmetyków w ciąży. Powinna je Pani używać z umiarem.
Co do farb do włosów to wykazano, że używanie farb z amoniakiem w pierwszym trymestsze ciąży wywołuje wady u płodu.
z poważaniem