Moje piersi nie rosną. Co robić?

Witam,

Mam 16 lat i zauważyłam, że moje piersi już nie rosną :(. Ostatnio sporo schudłam, więc stały się jeszcze mniejsze :(. Pierwszą miesiączkę dostałam w 2007 roku i chciałam się zapytać, czy jest jeszcze szansa, że urosną?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Na wzrost piersi ma wpływ wiele czynników m.in. odżywianie, przebieg dojrzewania płciowego, a najważniejszym są czynniki dziedziczne. Rozmiar piersi stanowi w dużym stopniu cechę dziedziczną. Warto porozmawiać z mamą na temat rozmiaru biustu w Waszej rodzinie.

Bardzo trudno jest ocenić czy Twoje piersi jeszcze urosną, na pewno nie możesz stosować ograniczających diet gdyż jesteś w wieku rozwojowym i musisz zapewnić odpowiednią ilość substancji energetycznych i budulcowych.

Nie można wykluczyć, że rozmiar Twoich piersi może jeszcze trochę ulec zmianie.

Redakcja abcZdrowie.pl