Na co wskazują te bąble na skórze u dziecka?

Witam, u 2 latka pojawiają się bąble, podobne do poparzenia pokrzywą lub ukąszenia, raczej nie swędzą i dość szybko znikają, zazwyczaj po kilku minutach, co to może być?
KOBIETA, 33 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy występujące u dziecka mogą mieć podłoże w wielu przyczynach. Po pierwsze mogą być wywołane jakąś reakcją alergiczną np. na jakiś produkt chemiczny, bądź też na inne alergeny. Bąble mogą być też spowodowane np. ukąszeniami owadów, kontaktem z różnymi roślinami, czy powiązaną z alergią, pokrzywką.

W każdym przypadku zalecamy, aby udała się Pani z dzieckiem do pediatry, bądź też dermatologa, który po obejrzeniu zmian będzie w stanie zalecić odpowiednie postępowanie.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka-u-dzieci-objawy-przyczyny-diagnoza-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.