Nadmierne owłosienie wokół brodawek

Owłosienie wokół brodawek oraz pępka, do jakiego specjalisty się z tym zgłosić i czy może być to spowodowane?

Do endokrynologa, w celu zbadania gospodarki hormonalnej. Natomiast w celu usunięcia owłosienia na lekarza zajmującego się medycyną estetyczną, najskuteczniejszą terapią jest laser, ale ostatecznej kwalifikacji do zabiegu dokonuje się w gabinecie po wcześniejszym zbadaniu stanu zdrowia pacjenta i wykluczeniu przeciwwskazań.

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza endokrynologa bądź ginekologa. Jeśli po wykonaniu badania poziomu hormonów okaże się, że nie ma Pani zaburzeń hormonalnych warto rozważyć depilację laserową. Seria zabiegów, powtarzanych w określonych odstępach czasowych w dużej części zredukuje niechciane włoski. Polecam lasery diodowe, które cieszą się największą skutecznością. Są to lasery działające na melaninę (ciemny barwnik zawarty m.in. we włosie), z tego względu najlepszy efekt osiągamy u pacjentów z ciemnymi włosami a jasną karnacją.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
proszę skonsultować to z endokrynologiem, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Jeśli wyniki wyjdą w normie proszę rozważyć zabiegi epilacji laserowej, która najskuteczniej usunie włoski.

Pozdrawiam serdecznie