Od czego pojawiają się pieprzyki?

Witam, mam 18 lat od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że pojawiło mi się dużo pieprzyków. Byłem na wakacjach w Chorwacji i tam byłem dużo na słońcu czy to jest normalne? Pieprzyki nie są duże i maja jednolitą barwę czy jest się czym przejmować? I od czego pojawiają się pieprzyki i jak mam je obserwować? Prosiłbym o odpowiedz jak dbać i jak obserwować znamiona. Z góry dziękuje

witam u osób ze skłonnością do występowania znamion barwnikowych częste przebywanie na słońcu może skutkować ich pojawianiem się, nie trzeba ich w żaden sposób pielęgnować, wystarczy okresowa kontrola u dermatologa