Opis badania histopatologicznego u żony

Witam serdecznie! Żona dostała wynik badania Naevus pigmentosus compositus dysplasticus Excisio completa (M-09400). Hmb45(+) s100(+) aktywność czynnika proliferycyjnego Ki67 wykazano w około 1% jąder komórkowych znamieniowych. Do badania otrzymano elipsę skórną o wymiarach 1,0x0, 4x0,1cm ze zmianą o średnicy 0,3cm. Bardzo bardzo proszę o interpretację i co dalej czy jakieś trzeba wykonywać inne badania czy żona jest bezpieczna? co robić dalej. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Znamię pigmentowe złożone dysplastyczne. Wycięto w całości. Jest to zmiana łagodna. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Wynik powinien ocenić lekarz prowadzący leczenie żony.

Żona jest wyleczona , znamię miało charakter łagodny i zostało wycięte w całości - sprawa załatwiona definitywnie - proszę o tym zapomnieć , nic więcej nie trzeba robić! zż