Opuchlizna po otarciu palca

Jakiś czas temu od nowych japonek optarlam sobie palca. Powatal strupek i bylo ok ale. Od rana strasznie mi spuchło okolice strupka skóra jest czerwona i mnie boli bardzo. Co to moze byc? Mogę to czymś smarowac?

Być może - z uwagi na panujące upały - doszło do zainfekowania naruszonego miejsca. Jeżeli stan się utrzymuje, konieczna jest wizyta u dermatologa bądź podologa.