Plamy czerwone między palcami na dłoniach

Witam! Od dwóch dni pojawiały mi się plamy czerwone między palcami na dłoniach a teraz także na całych dłoniach i nawet szyi. Te na dłoniach to są czerwone wyglądające jak żywe mięso, bardzo swędzą. Co to jast?
ponad rok temu

Lokalizacja zmian, które zostały opisane może sugerować grzybicę, ale także np. świerzb, wyprysk kontaktowy i wiele innych chorób. Bez szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego nie można jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną! Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, a w przypadku nieskutecznego leczenia – także wizyta u dermatologa.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl