Podwyższony poziom anty-TG

dobry wieczor. zrobilam badania na tarczyce i mam podwyzszone anty-tg. norma do 150 u mnie 506. zrobilam badania gdyz po ciazy mam ciagle nadwage a na tarczyce chorowalam jako dziecko. Jestem w Angli i tutaj jak tsh jest w normie to znaczy ze wszystko jest w normie, a fakt faktem nie jest. Czy moglabym sie dowiedziec co mam teraz zrobic?Nawet nie wiem czy mam nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy. Dziekuje

Małgorzata Panek

Podwyższenie przeciwciał anty-TG może towarzyszyć autoimmunologicznemu zapaleniu tarczycy. Ta choroba może przebiegać zarówno z nadczynnością, niedoczynnością jak i prawidłową funkcją tarczycy. Wskazana jest wizyta u endokrynologa, który ustali postępowanie (leczenie bądź obserwacja).
Pozdrawiam