Podwyższony poziom erytrocytów przy tabletkach antykoncepcyjnych i Hashimoto

Witam, mam 32 lata, od 7 lat stosuję antykoncepcję hormonalną. Choruję na Hashimoto. Raz na rok robię badania kontrolne. Zawsze były w normie a w ostatnich wyszedł nieznacznie podwyższony poziom erytrocytów oraz podwyższona 1,7 bilirubina całkowita we krwi. Proszę o odpowiedź czy powinnam odstawić hormony, czy wykonać inne badania? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto rozszerzyć diagnostykę przyczyny podwyższonego poziomu bilirubiny. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.