Podwyższona bilirubina oraz próby wątrobowe

Proszę o interpretacje wyników Bilirubina całkowita 2.0!mg/dl norma 0.3-1.2 Asat 35u/l norma 0-32 Alat 33 u/l norma 0-32 GGT 47 u/l norma 7-32 Żelazo 174 ug/dl norma 35-155 HgS -ag ujemny Dodam, ze podwyższona bilirubine mam od dawna, natomiast próby wątrobowe i żelazo sa okresowo podwyższone. Aktualnie jestem po roku od cesarskiego ciecia i od tygodnia nie karmie piersia.

Podwyższona bilirubina to prawdopodobnie zespół Gilberta - wątroba ma za małe zdolności wiązania bilirubiny z kwasem glukuronowym - to sprawa wrodzona. Nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia, chociaż w przypadku głodówki lub intensywnego wysiłku stężenie bilirubiny może przejściowo wzrosnąć. Taki stan manifestuje się czasem zażółceniem białkówek. Podwyższone żelazo może być efektem stosowania antykoncepcji doustnej, a GGT - alkoholu. Warto skonsultować moje przypuszczenia z lekarzem rodzinnym.