Przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego błony śluzowej żołądka

Witam- proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego. Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego- przepisał mi Controloc. i nic nie powiedział. Fragmenty błony śluzowej i żołądka w stanie przekrwienia i obrzęku z cechami przewlekłego zapalenia dużego stopnia ( naciek z limfocytó oraz plazmy w blaszce właściwej)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka. Zastosowane leczenie powinno przynieść oczekiwane skutki. W razie braku podjęcia kuracji mogą pojawić się objawy dyspeptyczne.