Przyczyny zgonu pacjenta w trakcie alkoholowego zespołu abstynencyjnego

Byłem u pacjenta w trakcie AZA ( alkoholowego zespołu abstynencyjnego ), podałem mu płyny, vit B1, wyrównałem ciśnienie tętnicze ( 150/100 t 96 bisocard 5 mg. i captopril 12,5 ) oraz benzodiazepiny ( relanium 5mg. a po 1,5 godz. jeszcze 5 mg. ). Przed moim wyjściem pacjent stabilny w dość dobrym kontakcie ( robił się trochę senny ). Cztery godziny później pacjent zmarł. Jaka może być bezpośrednia przyczyna śmierci.

Magdalena StusiĹska

Przyczyn śmierci w AZA może być wiele- od zatrzymania krążenia i zaburzeń rytmu w wyniku zaburzeń jonowych po niewydolność nerek czy infekcję. Z przedstawionych danych nie wynika co mogło być bezpośrednią przyczyną zgonu.