Co oznaczają zaburzenia snu po spożyciu alkoholu?

Witam. Po spożyciu alkoholu ,występują u mnie zaburzenia snu trwające do 2 tygodni. Pierwszy tydzięń całkowicie bezsenny ,drugi niby śpie, ale wstaje bardziej zmęczony niż się kłade .Pije rzadko, raz na dwa miesiące nie częściej Dlatego nie uważam sie za alkoholika.Mimo że nie pije często objawy po wypiciu czyli brak snu jest wykańczający. Chciał bym zapoznać sie z opinią neurologa .Co to może być?alkoholowy zespół abstynencyjny,to nie jest normalne.Nigdy nie miałm problemów z alkoholem. Prowadze zdrowy tryb życia odżywiam sie zdrowo uprawiam intensywny sport.Ale pare okazji w roku się zdarzy.Wszystko jest dla ludzi.Próbowałem wszystkich możliwych leków bez recepty może leki z grupy benzodiazepin.Ale przecież są to leki psychotropowe, a umnie z głowką wszystko w porządku.Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc

Tak może być po spożyciu alkoholu, po prostu najlepiej go nie spożywać. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.