Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 7 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespoły abstynencyjne poalkoholowe: Pytania do specjalistów

Napady odstawienne w uzależnieniu od alkoholu

Witam. Pisze do państwa w sprawie mojego chłopaka. Jesteśmy razem od 5lat. na początku znajomości dostawał tzw. napadów po alkoholu, rozwalał wszystko co miał pod ręką. Myślałam że już mu to przeszło aż do dziś. wypił troche z kolega i... Witam. Pisze do państwa w sprawie mojego chłopaka. Jesteśmy razem od 5lat. na początku znajomości dostawał tzw. napadów po alkoholu, rozwalał wszystko co miał pod ręką. Myślałam że już mu to przeszło aż do dziś. wypił troche z kolega i wpadł w szał, rozwalił swój samochód. Nie. nie prowadził go po prostu kopal po nim i walił pięścią z resztą tak jak i wszystko co miał pod ręką. Czy da się coś z tymi napadami zrobić? jak to leczyć ?
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Patrycja Stajer

Czy osoba uzależniona od alkoholu może być leczona na siłę?

Witam, mam pytanie odnośnie alkoholizmu, otóż czy jest taka możliwość aby bez zgody alkoholika wysłać go na leczenie, osoba ta zadłuża się,awanturuje, ma dużo długów i nadal myśli o zaciąganiu następnych pożyczek, doprowadza rodzinę do załamania nerwowego i problemó w... Witam, mam pytanie odnośnie alkoholizmu, otóż czy jest taka możliwość aby bez zgody alkoholika wysłać go na leczenie, osoba ta zadłuża się,awanturuje, ma dużo długów i nadal myśli o zaciąganiu następnych pożyczek, doprowadza rodzinę do załamania nerwowego i problemó w zdrowotnych jego ojciec miał zawal z jego powodu,chodzi oszczany nie dba o siebie całymi dniami pije i się awanturuje.. jak mu pomóc co robić gdzie się zgłosić? ponieważ on sam nie chce dobrowolnie podjąć lecznia , proszę o pomoc
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Ewa Czernik
Mgr Ewa Czernik
Mgr Bohdan Bielski
Mgr Bohdan Bielski

W jakie witaminy i minerały powinienem się zaopatrzyć po odstawieniu alkoholu?

Odstawiłem nie dawno alkohol... nie piłem go aż tak dużo, jednakże codziennie wieczorem ok 3-4 piw... w jakie witaminy i minerały powinienem się zaopatrzyć???
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer

Ile może trwać delirka u osoby uzależnionej od alkoholu?

Witam  mam taka sprawę mój tata spadł ze schodów doznał pęknięcia czaszki był pod wpływem alkoholu tydzień leżał na neurochirurgii w trzecim dniu pobytu stracił świadomość zaczął być agresywny i niestety został przywiązany do łóżka dodam ze tata ma problemy... Witam  mam taka sprawę mój tata spadł ze schodów doznał pęknięcia czaszki był pod wpływem alkoholu tydzień leżał na neurochirurgii w trzecim dniu pobytu stracił świadomość zaczął być agresywny i niestety został przywiązany do łóżka dodam ze tata ma problemy z alkoholem od dłuższego czasu pił do 4 piw dziennie rozumiem ze to delirka więc lekarze dawali mu leki na spanie żeby się wyciszył ale mija juz 12 dzień pobytu w szpitalu a on dalej się denerwuje gdy nie podają mu leków na spanie  Chce się spytacile  ile ta delirka może trwać? proszę o pomoc jak można pomoc mojemu tacie tak mi się marzy żeby był taki jak kiedyś.
odpowiada 4 ekspertów:
Mgr Zuzanna Starczewska
Mgr Zuzanna Starczewska
Mgr Marek Lisowski
Mgr Marek Lisowski
Mgr Anna Ingarden
Mgr Anna Ingarden
 Magdalena Mroczek
Magdalena Mroczek

Dlaczego od razu po orgazmie chce mi się spać?

Witam, mam taki problem że po orgazmie (masturbacja, sex - bez różnicy) chce mi się spać (wiem że to normalne) ale ponadto tracę pewność siebie, robię się strasznie lękliwy, bez energii, ospały, rozkojarzony, nieśmiały. Stan utrzymuje się do około 5... Witam, mam taki problem że po orgazmie (masturbacja, sex - bez różnicy) chce mi się spać (wiem że to normalne) ale ponadto tracę pewność siebie, robię się strasznie lękliwy, bez energii, ospały, rozkojarzony, nieśmiały. Stan utrzymuje się do około 5 dni. W tym że każdego dnia się poprawia. Staram się nie doprowadzać do dwóch orgazmów dziennie bo wtedy objawy są silniejsze. Przypomina mi to trochę alkoholowy zespół abstynencyjny i nie wydaję mi się to normalne...
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Jakie są metody leczenia alkoholizmu?

Witam, mój partner pije od dłuższego czasu, zdarza się że wraca trzeźwy do domu ale jest też tak, że pije ciągiem tydzień. On uważa że sobie z tym sam poradzi a kiedy zaproponowałam mu terapie wyśmiał mnie i stwierdziłże psychicznie nikt go picia nie oduczy. Jakie są inne metody leczenia?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Marek Lisowski
Mgr Marek Lisowski

Co oznaczają zaburzenia snu po spożyciu alkoholu?

Witam. Po spożyciu alkoholu ,występują u mnie zaburzenia snu trwające do 2 tygodni. Pierwszy tydzięń całkowicie bezsenny ,drugi niby śpie, ale wstaje bardziej zmęczony niż się kłade .Pije rzadko, raz na dwa miesiące nie częściej Dlatego nie uważam sie za... Witam. Po spożyciu alkoholu ,występują u mnie zaburzenia snu trwające do 2 tygodni. Pierwszy tydzięń całkowicie bezsenny ,drugi niby śpie, ale wstaje bardziej zmęczony niż się kłade .Pije rzadko, raz na dwa miesiące nie częściej Dlatego nie uważam sie za alkoholika.Mimo że nie pije często objawy po wypiciu czyli brak snu jest wykańczający. Chciał bym zapoznać sie z opinią neurologa .Co to może być?alkoholowy zespół abstynencyjny,to nie jest normalne.Nigdy nie miałm problemów z alkoholem. Prowadze zdrowy tryb życia odżywiam sie zdrowo uprawiam intensywny sport.Ale pare okazji w roku się zdarzy.Wszystko jest dla ludzi.Próbowałem wszystkich możliwych leków bez recepty może leki z grupy benzodiazepin.Ale przecież są to leki psychotropowe, a umnie z głowką wszystko w porządku.Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
dr n. med. Lech Popiołek
dr n. med. Lech Popiołek

Po jakiej dawce alkoholu występują objawy zespołu abstynencyjnego?

Witam. Po jakiej dawce alkoholu/ wysokości promil występują objawy zespołu abstynencyjnego? Czy np po miesięcznej przerwie w piciu mój organizm mógł się trochę oczyścić i zresetowac by np teraz ograniczając do min przy imprezach np po lampce szampana czy po... Witam. Po jakiej dawce alkoholu/ wysokości promil występują objawy zespołu abstynencyjnego? Czy np po miesięcznej przerwie w piciu mój organizm mógł się trochę oczyścić i zresetowac by np teraz ograniczając do min przy imprezach np po lampce szampana czy po 1 drinku zespół mógłby się na nowo pojawić? Ile czasu( dni, tygodni, miesięcy) trwa odstawienie a potem odzwyczajenie organizmu od alkoholu? Chciałabym się zrestartowac i zacząć bardziej odpowiedzialne i tym razem z głowa
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Alina Nowicka
Lek. Alina Nowicka

Uczucie odurzenia po 1,5-miesięcznej abstynencji

Witam nie pije juz alkoholu 1.5 miesiaca ale czuje sie dalej odurzony tak jakbym mial codziennie kaca.Jakie to choroby przykladowe moga byc.Tutaj nie chodzi o pytanie gdzie sie udać.Najbardziej to ze widze wszystko tak jakbym był odurzony ok 3 piwa.A spozywalem sobie piwka przez 2 lata mysle nie jestem alkoholikiem.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Patrycja Stajer
Prof. dr hab. n. med. Iwona Małgorzata Kłoszewska
Prof. dr hab. n. med. Iwona Małgorzata Kłoszewska

Ile może się utrzymywać opuchlizna i duszności po odstawieniu alkoholu?

Ile moze sie utrzymywac opuchlizna i dusznosci po odtawieniu alkoholu?
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt
 Piotr Pilarski
Piotr Pilarski
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt

Czy to może być choroba abstynencyjna?

Jeżeli przestaje spożywać alkohol zaczyna boleć mnie serce,ale jeżeli wypije dużo więcej to bardziej trzezwieje czy to może być choroba absencyjna???
odpowiada 1 ekspert:
 Pawe Żmuda-Trzebiatowski
Pawe Żmuda-Trzebiatowski

Zawroty głowy po odstawieniu alkoholu

Witam mam 25 lat od 4 lat spozywalem alkohol bylem na kilku detoxach orach terapiach zamknietych za kazdym razem to samo zawroty glowy . Nie pije juz ponad 2 tygodnie otrzymuje leki uspokojajace a zawroty nadal sa i to 24... Witam mam 25 lat od 4 lat spozywalem alkohol bylem na kilku detoxach orach terapiach zamknietych za kazdym razem to samo zawroty glowy . Nie pije juz ponad 2 tygodnie otrzymuje leki uspokojajace a zawroty nadal sa i to 24 godziny na dobe. Boje zostac sie z dziecmi w domu lub wyjsc do pracy sklepu lub innych codziennych czynnosci . Prosze o pomoc co moge zrobic w tym celu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Przyczyny zgonu pacjenta w trakcie alkoholowego zespołu abstynencyjnego

Byłem u pacjenta w trakcie AZA ( alkoholowego zespołu abstynencyjnego ), podałem mu płyny, vit B1, wyrównałem ciśnienie tętnicze ( 150/100 t 96 bisocard 5 mg. i captopril 12,5 ) oraz benzodiazepiny ( relanium 5mg. a po 1,5 godz. jeszcze... Byłem u pacjenta w trakcie AZA ( alkoholowego zespołu abstynencyjnego ), podałem mu płyny, vit B1, wyrównałem ciśnienie tętnicze ( 150/100 t 96 bisocard 5 mg. i captopril 12,5 ) oraz benzodiazepiny ( relanium 5mg. a po 1,5 godz. jeszcze 5 mg. ). Przed moim wyjściem pacjent stabilny w dość dobrym kontakcie ( robił się trochę senny ). Cztery godziny później pacjent zmarł. Jaka może być bezpośrednia przyczyna śmierci.
odpowiada 1 ekspert:
 Magdalena StusiĹska
Magdalena StusiĹska

Ból głowy i kłucie w klatce piersiowej po spożywaniu alkoholu

Witam wczoraj bylem na imprezie... Dzisiaj ogromny bol glowy i klucia w klatce piersiowej i w lewej rece... Ekg normalne, echo i testy wysilkowe ok, rtg klatki piersiowej rowniez... Co to moze byc? Podkreslam takie bole miewam tylko po naduzyciu alkocholu. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy takie odstawienie jest bezpieczne?

Witam, moja mama jest alkoholiczką niedawno dostała padaczki alkoholowej (podobno nie piła od 2-3dni), przyjechalo pogotowie zabrało Ją do szpitala i na następny dzień wypuścili w zaleceniach ma wpisany całkowity zakaz picia alkoholu i teraz tutaj mam pytanie czy gdy... Witam, moja mama jest alkoholiczką niedawno dostała padaczki alkoholowej (podobno nie piła od 2-3dni), przyjechalo pogotowie zabrało Ją do szpitala i na następny dzień wypuścili w zaleceniach ma wpisany całkowity zakaz picia alkoholu i teraz tutaj mam pytanie czy gdy nie będzie piła nie dostanie kolejnego ataku z tego względu że organizm nie dostaje etanolu? Czy takie drastyczne odstawienie jest bezpieczne dla Jej zdrowia i życia? Proszę o szybką odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Marek Lisowski
Mgr Marek Lisowski

Jak mogę stopniowo odstawić lek psychotropowy?

Witam w 2016 roku mialem padaczke alkoholowa wtedy tez przeszedłem detoksykacje zaś w połowie 2018 mialem abstynencyjny zespół alkoholowy i wtedy tez zaczolem brac tegretol jak moge go stopniowo odstawić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ograniczenie alkoholu przy zespole abstynencyjnym

Witam Ania. 26 lat. Od 4 lat to z większymi bądź mniejszymi przerwami pilam alkohol. Moja głowa była/jest mocna.Hmm od 6 miesięcy po wypiciu różnych dawek alkoholu zaczęły dopadac mnie dziwne objawy. Dopiero 1 stycznia tego roku zrozumialam ze to... Witam Ania. 26 lat. Od 4 lat to z większymi bądź mniejszymi przerwami pilam alkohol. Moja głowa była/jest mocna.Hmm od 6 miesięcy po wypiciu różnych dawek alkoholu zaczęły dopadac mnie dziwne objawy. Dopiero 1 stycznia tego roku zrozumialam ze to po alko wszytko się dzieje. Od miesiąca nie miałam nic w buzi po strasznym zespole abstynecyjnym. Moje pytanie: czy ograniczając do min alko i tylko na imprezy rodzinne zespół abstynencyjny może się pojawić znowu? Czy jego objawy zależą od ilości alko?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Maciej Rutkowski
Mgr Maciej Rutkowski
Mgr Agnieszka Jagielak
Mgr Agnieszka Jagielak

Nadużywanie alkoholu przez teścia a paraliż

Witam, Mój teść pił od kilku miesięcy. Teraz leży w szpitalu ponieważ miał omamy i mówił od rzeczy, aktualnie leży w szpitalu i nie może wstać na własne nogi. czy to jakiś paraliż alkoholowy ? Czy on z tego wyjdzie ?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Patrycja Stajer
Mgr Anga Aleksandrowicz
Mgr Anga Aleksandrowicz

Ból głowy i klatki piersiowej po imprezie zakraplanej alkoholem

Co mam zrobić boli mnie głowa i w klatce piersiowej wczoraj byłem z żoną na Andrzejkach i wypiłem sporo alkoholu. Wypiłem już 2 aspieryny,magnez i witaminę c ale dalej boli i czuje si.e fatalnie co mam robić.....
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ataki padaczki alkoholowej pomimo trzeźwości

mam padaczke alk.od 8lat jestem trzezwy po mimo to podczas mojej trzezwosci mialem 3 ataki
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Irena Oryńska
Lek. Irena Oryńska
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka
Patronaty