Skutki zakażenia Helicobacter Pylori

Witam serdecznieobie ! zrobiłam sobie badania na Helikobacobakterpyroli IgG wynik jest dodatni 107.42 RU/ml ,badanie było robione metodą;ELISA ANALIZATOR;Analyzer I ,Jakie skutki w organizmie moze wywołac ta bakteria!

Magdalena StusiĹska

Badanie przeciwciał nie zawsze świadczy o obecności bakterii w żołądku- trzeba ją potwierdzić innymi metodami. Bakteria ta jest odpowiedzialna za zapalenie błony śluzowej żołądka, powstawanie wrzodów może prowadzić też do raka żołądka iw sprzyjających okolicznościach.