Świąd skóry nóg w czasie jesieni

Od lat mam jeden problem. Zaczyna sie jesienia i trwa do wiosny. Strasznie swedza mnie lydki. Potrafie drapac do krwi a swedzenie nie ustaje. Nie ma od tego reguły. Czy skora jest nawilzona czy sucha, wydepilowana czy nie. Jest to bardzo uciazliwe. Kapie sie codziennie i wcieram bezzapachowy balsam. Bylam u dermatologa ale niestety nie dostalam zadnej kompetentnej odpowiedzi. Czy taka przypadlosc moze cos znaczyc? Czy powtarza sie u pacjentow? Co robic?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez mozłiwości oceny zmian skórnych. Emolienty i być może miejscowe preparaty sterydowe oraz leki antyhistaminowe powinny przynieść ulgę. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania.