Światło w obwodowym odcinku przewodu

Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu... ,,PŻW ma średnicę do 17mm-jest znacznie poszerzonyW obwodowym odcinku przewodu przewodu w jego światło wpukla się niezmineralizowana masa,tworząc objaw menisku.Może to być niezmineralizowany konkrement,mniej prawdopodobne wydaje się by był to proces organiczny,,.-Proszę o wyjaśnienie tego wątku.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mowa tu o zmianach anatomicznych lub chorobowych w przewodzie żółciowym wspólnym.