Torbiel pajęczynówki za lewym okiem a ryzyko uszkodzenia wzroku

Torbiel pajęczynówki za lewym okiem 45x31mm i wysokość 54mm. Badanie powtórzone po ok. 5 miesiącach - torbiel bez zmian. Czy istnieje ryzyko, że torbiel na przestrzeni lat jednak będzie się powiększała? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia wzroku? Neurochirurg decyzję o tym czy chcę to usunąć operacyjnie, pozostawił mi. Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Co 8 minut dochodzi do udaru mózgu. Zapobiegajmy udarom!

Jak wiemy z danych Fundacji Udaru Mózgu, każdego roku odnotowuje się 60?70 tys. przypadków udarów mózgu, aż 30 tys. z nich kończy się śmiercią. Udary to najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Koszty związane z leczeniem pacjentów po udarach, rehabilitacją i świadczeniami z tytułu niezdolności do pracy wynoszą około 1,5 mld zł rocznie. Tymczasem, zdecydowanie taniej i łatwiej jest zapobiegać powstaniu udaru, niż leczyć i zmniejszać jego skutki. Ogromne znaczenie podczas ataku ma czas, w którym chory otrzyma pomoc. Bardzo istotna jest świadomość na temat możliwych symptomów tej choroby. Badania pokazują, że 25 proc. z przebadanych kilkuset pacjentów nie potrafiło wymienić ani jednego objawu udaru. Tylko 10 proc. badanych było w stanie wymienić co najmniej trzy objawy udaru.

Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Ciężko jest przewidzieć dalszy rozwój choroby. Proponuję udać się do lekarza neurochirurga aby przeanalizować wszystkie za i przeciw leczenia operacyjnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty