Uczucie ciężkości na sercu i zaburzenia oddychania

Od około miesiąca mam uczucie ciezkosci na sercu.tak jakby mi ktoś cos na nim położył.miałam wykonywane EKG które wykazało tylko szybszy rytm serca oprócz tego mialam podwyższone ciśnienie oraz z badan krwi lekko obniżona hemoglobinę. Dostałam do brania concor for 1.25 1 dziennie lecz bol nadal jest.a juz zawsze gdy leże na lewym bólu. Czy takie objawy na cos wskazują?Mam 23 lata wczesniej nie miewalam boli serca a teraz cały czas to uczucie ciężkości a czasem klucie ze ciężko oddychać.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można jednoznacznie stwierdzić przyczyny opisywanych dolegliwości i konieczna może okazać się dalsza diagnostyka. Jeżeli objawy utrzymują lub nawet nasilają się pomimo leczenia, to należy ponownie zgłosić się do kardiologa. Wykluczyć należy również zapalenie płuc, zaburzenia ortopedyczne i neurologiczne. Konieczne może się okazać wykonanie RTG klatki piersiowej i echo serca.