Wynik GGTP świadczący o uszkodzeniu wątroby

Pytam czy: GGTP 62 U/l to już problem czy nie koniecznie. Może tak być,że wielkość ta jest zmienna w ciągu , np. tygodnia,w zależności od diety, trybu życia, stresu, itp?? Czy wynik świadczy już o uszkodzeniu wątroby? GAryka

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie jest to poziom niebezpieczny, jednak znajduje się już powyżej normy dla zdrowych osób i wymaga kontroli w przyszłości.