Zaczerwienienia i czerwone plamki na skórze twarzy

Dzien dobry! Od dwóch lat na mojej twarzy widoczne jest zaczerwienienie na którym występują czerwone plamki.czasem niektóre z nich sa białe a czasem wyglądają jak wysypka.Bylam z moim problemem u kilku dermatologów,ale nic mi to nie pomogło.Stwierdzali,ze moze to byc od stresu,papierosów,uczulenie na świnkę morska,warunki pracy(gastronomia).Nie wiem gdzie mam juz szukać porady

Trudno jest Pani coś podpowiedzieć gdy nawet nie załączyła Pani zdjęcia/zdjęć tych zmian. Kiedy występują? W jakiej okolicy twarzy? Ciężko jest z takiego skąpego opisu cokolwiek podpowiedzieć ani w jakim kierunku szukać przyczyny? Musi Pani podać więcej danych.