Zakończenie 10-dniowej kuracji nystatyną w 5. miesiącu ciąży

Miesiąc temu miałam 6dniową kuracje pimafucin z powody grzybicy pochwy.(+ clotrimazol krem). NIe pomogło. W posiewie Candida albicans wrażliwy na Flukonazol, itrakonazol, Mikonazol, Nystatyna. Teraz skończyłam 10dniową kurację nystatyną (globulki) +clotrimazol krem. (mąż leczony flukonazolem) Dalej brak poprawy. Jestem w 5m-cu ciąży. Co jeszcze można zrobic. Czy ten stan jest bardzo groźny dla dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.