Zatrucie się pleśnią na owocach

Jadłem sernik na zimno z malinami na wierzchu i dopiero po dwu kawałkach zorientowałem się, że sporo z tych malin jest obrośnięte pleśniowym kotem (myślałem, że to masa najpierw). Jest szansa że kilka malin w takim stanie zjadłem. Czy powinienem się obawiać, szczególnie tych kancerogennych, właściwości toksyn zawartych w pleśni ?

Piotr Pilarski

Pleśń może zawierać karcynogeny jednak nie ma pewności, że to będzie miało na Pana jakikolwiek wpływ.

Pozdrawiam.