Zsunięta prezerwatywa a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Dzień dobry. Pierwszego dnia po okresie kochałam się z moim chłopakiem,używaliśmy prezerwatywy. Niestety zsunęła się ona, przy wyciąganiu członka, leżała na łóżku, w biorniczku byla sperma. Czy istnieje duże ryzyko, że będziemy mieć dziecko?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ponieważ zaobserwowali Państwo, że zbiorniczek zawierał nasienie, prezerwatywa najprawdopodobniej zsunęła się po ejakulacji (podczas wyjmowania członka z pochwy). W takim przypadku ryzyko ciąży jest zdecydowanie niewielkie. Proszę zatem cierpliwie poczekać na miesiączkę - gdyby się natomiast nie pojawiła, proszę wykonać test ciążowy.