2,5 roku brak ciąży

Witam,
mam 25 lat od 2,5 roku staramy się o dziecko i nic. Byłam u lekarza i wykonał badania na obecność bakterii nie mam nadżerki, żadnego zespołu policystycznych itd. Lekarz mówi, że wszystko dobrze. Zauważyłam jednak, że moja miesiączka trwa około 3-4 dni i jest skąpa. Około tyg. przed miesiączką występuje 1 dniowe krwawienie.

Jakie jeszcze badania powinnam zrobić? Mąż miał zalecany suplement diety wspomagający płodność p****** i też nic to nie dało. Co mam robić dalej?

Witam!

Po pierwsze musicie się Państwo zastanowić, czy współżycie odbywa się z odpowiednią częstością. Zbyt rzadkie lub częste stosunki mogą wpływać negatywnie na jakość nasienia. Powinny się one odbywać co 2-3 dni.

Jednak tak długi okres bezowocnych starań o dziecko wymaga przeprowadzenia dokładnej diagnostyki niepłodności (zwłaszcza jeżeli współżycie jest prawidłowe). Powinni się Państwo zgłosić do ginekologa mającego doświadczenie w tej dziedzinie. U Pani konieczne będą dokładne badania hormonalne w zakresie tarczycy, przysadki, jajników, nadnerczy. Ponadto dokładne badania obrazowe obejmujące cały układ płciowy. U Pani męża będzie trzeba przeprowadzić badanie nasienia.

Pani miesiączki maja prawidłową długość. O zbyt skąpych miesiączkach mówi się, gdy trwają krócej niż 1-2 dni i są mniej obfite niż 30ml. Niewielkie krwawienie poprzedzające menstruację zwykle nie jest niepokojące, czasami jednak wskazuje na zaburzenia hormonalne.