Acinar adenocarcinoma prostatae

Witam prosze o inerpretacje oraz rokowania. Acinar adenocarcinoma prostatae NOS wg WHO 2012 ICD-O 8140/3 wg Gleasona (4+4) 8 guz sr ok 10x6mm w placie lewym w szczycie p12a. Utkanie nowotworowe obecne w granicy ciecia chirurgicznego szczytu , nacieka pnie nerwowe , naczynia limfatyczne i krwionosne . Prosze bardzo o odpowiedz. Nie rozumiem co oznaczaja nacieki , prosze rowniez o rokowania.

Witam , po pierwsze zabieg NIE BYŁ RADYKALNY , tzn. nowotwór nie został wycięty w całości jeśli "utkanie nowotworowe obecne w granicy cięcia chirurgicznego szczytu" - nie wiem jaki był zakres operacji ale chyba wskazana reoperacja. A jeśli chodzi o słowo "naciek" to oznacza ono iż komórki raka przerastają z zewnątrz pnie nerwowe naczynia limfatyczne i krwionośne. O rokowania proszę zapytać lekarza prowadzącego. zż