Adenocaracinoma partim mucinosum

Witam, mój tata (78 lat, po zawale i bajpasach) miał problemy z połykaniem jedzenia. Początkowo to był tylko dyskomfort, później pojawił się ból. Zgłosił się do szpitala na badania i właśnie otrzymał wynik: Rozpoznanie histopatologiczne. Wycinki z przełyku pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym z ogniskowym rogowaceniem. Pod nabłonkiem naciek nowotworowy – adenocaracinoma partim mucinosum. (g. II ) W wycinkach z wpustu żołądka obfite nacieki zapalne i przekrwienie śluzówki. W głębi śluzówki i w mm. Rozsiane cewy gruczołowe z cechami dysplazji (adenocarcinoma tubulare). Co to znaczy? Jakie są rokowania?

Adenocaracinoma partim mucinosum. (g. II ) - oznacza gruczolakoraka częściowo śluzowego o 2 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3-stopniowej. Wynik oznacza raka, czyli zmianę nowotworową złośliwą obejmującą końcowa cześć przełyku i wpust żołądka. Taki nowotwór o takiej lokalizacji jest bardzo agresywny, o złym rokowaniu. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem i onkologiem. Oni wspólnie powinni podjąć decyzję co do dalszego postępowania. Obawiam się, że leczenia operacyjne może być niemożliwe. W takim przypadku zapewne jeszcze będzie konieczne wykonanie TK jamy brzusznej i być może klatki piersiowej. Po analizie wszystkich badań zostanie podjęta decyzja co do dalszego leczenia po uwzględnieniu także obecnego stanu klinicznego pacjenta. Podane przez Panią informacje są zbyt ubogie, abym mógł wyrazić w tym względzie konkretną opinię.