Adenoma tubulare mucosae coli cum dysplasja epithelii minoris et mediocris gradus

adenoma tubulare mucosae coli cum dysplasja epithelii minoris et mediocris gradus (LG CoiN) .Co to oznacza

Badanie wskazuje na obecność łagodnego guza błony śluzowej okrężnicy (gruczolak cewkowy), nie ma tutaj informacji o procesie złośliwym. Niemniej jednak, ostateczną decyzję można podjąć po uwzględnieniu oceny makroskopowej jelita - lokalizacja gruczolaka, jego wygląd, wielkość i czy go wycięto, czy pobrano wycinek.