Alergia na cytrusy w 28. tygodniu ciąży

Witam jestem w ciazy w 28tyg wyszlo mi uczulenie na twarzy od cytrusow mecze sie juz tydz. Wyglada jakby ktos poparzyl mnie pokszywa do tego mam strasznie napieta skore jakbym miala 50lat. Bylam u lekarza i mowil ze to minie bo zadnych lekow nie moze mi zapisac. Jakim sposobem domowym moge to zwalczyc? Bo az strach pokazac sie na dworze

Rzeczywiście podawanie leków przeciwalergicznych w ciąży nie jest wskazane - może Pani jednak zastosować wapno, które jest bezpieczne i może łagodzić odczyny alergiczne. Do tego sugerowałabym smarowanie twarzy hipoalergicznym kremem emolientowym. Natomiast jeżeli zmiana na skórze będzie się utrzymywała powyżej 10 dni radziłabym ją skonsultować z lekarzem, gdyż po takim czasie wysypka będąca wynikiem kontaktu z alergenem pokarmowym powinna ustąpić.