Antygen Giardia intestinalis w kale

Dziecko ma 2,5 roku. Z badania kału wyszły wyniki: Antygen Giardia intestinalis w kale dodatni; Pasozyty/ jaja pasożytów w kale ujemny. Ile razy powtórzyć badanie i co ono w ogole oznacza?

Witam.
Badanie kału na pasożyty wykonuje się z reguły trzykrotnie (nie koniecznie dzień po dniu, gdyż pasożyty i ich jaja nie muszą wydalać się regularnie).
Oznaczenie antygenu Giardia wykonuje się raz. Wynik dodatni wskazuje na zakażenie i jest wskazaniem do leczenia.