Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania w kierunku lambliozy u dzieci

Wyniki córki 5.5 lat na poziom przeciwciał anty - Giardia lamblia: IgM - 1:32 (dodatni), IgG - 1:32 (dodatni), badanie z kału nic nie wykazało. Wyniki syna 2 lata: IgM <1:16 (ujemny), IgG - 1:32 (dodatni), badanie z kału nic nie wykazało. Czy dzieci są lub były chore? Jeżeli tak to czy można lambliozę leczyć Vermoxem? Czy należy leczyc całą rodzinę?
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Witam,
Wg tych badań Pana dzieci zakaziły się Giardią Lamblią. Ujemny wynik IgM u syna sugeruje, że przebył on już aktywną postać choroby. Przeciwciała IgG mogą utrzymywać się jeszcze długi czas po zakończeniu choroby.
Obowiązkowo należy wykonać testy na obecność tego pierwotniaka u całej rodziny. Najlepsze są testy badające antygen G. Lamblii z kału. Badanie z kału na obecność cyst czy trofozoitów nie jest tak dokładne jak na antygeny. Aktualnie zalecanym lekiem jest metronidazol przez 5-10 dni. Leczy się tylko zakażonych członków rodziny.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy