Giardia lamblia IgM w surowicy

Witam! prosze o interprectacje wyniku badan: Giardia lamblia IgM w surowicy, met IIF ujemny Giardia lamblia IgG w surowicy, met IIF dodatni badanie bylo wykonane ze wzgledu na zle samopoczucie: dolegliwosci jelitowe, bole po prawej stronie brzucha.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, przeciwciała IgG (w tym przypadku dodatnie) wskazują na dawny kontakt z drobnoustrojem jednak nie mówią nic o świeżym zakażeniu. Przeciwciała IgM, które mówią o świeżym zakażeniu są ujemne więc nie ma się czym przejmować. Kontakt z tym pierwotniakiem jest bardzo powszechny w populacji ogólnej i przeciwciała IgG są bardzo często dodatnie. Pozdrawiam.