Badania hormonalne przy Hashimoto

Witam, leczę się od ponad roku na Hashimoto. Obecnie od 3 miesięcy biorę Euthyrox 100, jednakże towarzyszy mi fatalne samopoczucie, ogromna senność i słabość, zawroty głowy nie czuję się na siłach ani fizycznie, ani psychicznie. Pomimo ciągłej senności mam problemy z zasypianiem w nocy, w nocy też czuję nagły przypływ energii. NIe mogę się na niczym skupić, myśleć. Morfologia, ferrytyna, b12 ok TSH 0,3914 FT4 1.16, norma 0.7 - 1.48 FT3 3.1, norma 1.71 - 3.71 Ciężko tak funkcjonować. Co zbadać?

Witam,

Warto udać się do lekarza, który Pana dokładnie zbada i zbierze szczegółowy wyiad. Wówczas będzie z pewnością znacznie łatwiej postawić diagnozę. TSH ma Pan trochę za bardzo wyhamowane, ale przed ewentualną modyfikacją dawki leku wskazane jest badanie fizykalne. Proponowałbym dodatkowo oznaczyć kortyzol we krwi na czczo oraz sprawdzić enzymy wątrobowe (ALAT i ASPAT) oraz oznaczyć stężenie kreatyniny we krwi. Warto również oznaczyć sobie CRP. Więcej badań można zaproponować po wizycie u lekarza. Proszę koniecznie się na nią wybrać.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz