Badania krzywej cukrowej i stosowanie leków

Na zlecenie lekarza wykonałem badanie krzywej cukrowej. Oto wyniki: na czczo - 114, po 1 godz. - 222, po 2 godz. - 194. Między 1, a 2 godz. badania zażyłem 1 tab. bisocard -u, przy tym dość dużo chodziłem. Proszę o komentarz wyniku. Czy opisane przeze mnie okoliczności badania miały wpływ na jego wynik? Dodam, że nie zostałem poinformowany o metodologii badania. Pozdrawiam. Poldi

Witam.
Wynik badania wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo i upośledzenie tolerancji glukozy a więc na stany przedcukrzycowe.
Chodzenie podczas badania mogło wpłynąć na jego wynik, powodując fałszywe zaniżenie poziomu cukru.
W czasie badania należy m.in. spokojnie siedzieć.
Powinien skonsultować się Pan ze swoim lekarzem odnośnie dalszego postępowania tzn. czy i kiedy powtórzyć badanie.

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.