Badania moczu a odmiedniczkowe zapalenie nerek

Witam! Mam 30 lat, 3 x chorowałam na odmiedniczkowe zapalenie nerek, ostatni raz 6 lat temu. Niedawno zaczęły znowu boleć mnie nerki. Zrobiłam ogólne badanie moczu - wyniki: ciężar 1.025, ph 6, krew utajona 10.00, leukocyty 15.00, białko, glukoza, bilirubina, ciała ketonowe, azotyny - negatywne, urobilinogen - normal, barwa - jasnożółta, klarowność - przejrzysty, osad: nabłonki płaskie: 2-4wpw, leukocyty: 7-8wpw, erytrocyty: świeże5-6wpw, bakterie: pojedyncze wpw. Proszę o poradę co to może być i do kogo mam się udać, bo nigdy nie byłam skierowana do żadnego specjalisty.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Wynik badania moczu ogólnie nie jest zły i raczej nie wskazuje na jakąś poważną infekcję. Jednak jeśli odczuwa Pani dolegliwości bólowe w okolicach nerek to warto by było na początek skonsultować się z lekarzem rodzinnym, wykonać USG jamy brzusznej i sprawdzić czy nie ma w nerkach zastoju, jakichś złogów, które mogłyby dawać takie dolegliwości. W zależności od wyniku lekarz może Panią skierować do nefrologa, lub też jeśli niczego takiego się nie stwierdzi to należy rozważyć inne przyczyny tych bóli, być może jakieś zmiany w kręgosłupie lędźwiowym, z pewnością lekarz rodzinny właściwe pokieruje dalszą diagnostyką. Pozdrawiam!