Badania na przeciwciała przeciw plemnikom po 4 poronieniach

Witam, jestem po 4 stratach dzieci na różnych etapach ciąży ostatnio zrobiłam kolejne badanie na przeciwciała przeciw plemnikowe. Proszę o interpretację wyniku i jednocześnie podpowiedz czy można to leczyć by donosić ciążę. p/p plemnikowe wynik dodatni . badanie wykonane metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciw witce plemnika : . z góry dziekuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe przeciwciała nie będą mieć wpływu na donoszenie ciąży a raczej problemy w zajściu w ciążę. Proponuje udać się do lekarza hematologa I wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego.