Badania po wykryciu dysplazji szyjkowej

Witam, Robiłam badania gdyż rozpoznali mi łagodną dysplazję szyjkową i chciałabym się dowiedzieć czy są dobre czy nie. 1.Cała strefa transformacji widoczna: nie, granica międzynabłonkowa wtórna Kolposkopia: niesatysfakcjonująca Obserwowane zmiany kolposkopowe w obrębie strefy przekształceń: wyniosły, nierówny, zbielały nabłonek po AA;nabłonek jodnegatywny;torbiel Nabotha;punktowanie płaskie Rozpoznanie kolposkopowe:high-grade 2.Rozpoznanie patomorfologiczne: Endometrium w stadium sekrecji.

Zmiany widoczne w kolposkopii sugerują niestety wysokiego stopnia dysplazję, więc trzeba jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem, który zaleci odpowiedni sposób postępowania. Wynik patomorfologiczny określa śluzówkę macicy w stadium wydzielania (aktywna).