Badania poziomu cukru u kobiety w 28. tygodniu ciąży chorującej na cukrzycę

Witam, Jestem w 28 tygodniu ciąży choruje na cukrzyce również prowadzę dietę cukrzycowa dla kobiet w ciąży zalecana przez lekarza diabetologa. Moje cukry są przy tej diecie ładne godzinę po posiłku mam poniżej 120. Hemoglobina glikowana % 4,8, hemoglobina IFCC 2,83 ( norma od 29 - 42) chciałam zapytać czemu ten drugi wynik jest niższy od normy? Drugie pytanie naczczo moje cukry wahają się między 90- a 95 czyli są ciutke za duże jakbym mogła je unormować? .
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak wstrzykiwać insulinę?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie jedna z najczęściej występujących chorób. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z isntrukcją wstrzykiwania insuliny.

Witam,

Nie zadała Pani pytania - nie wiem czy pyta Pani o normy? Czy też może chciała Pani podać zapytać o swój wynik? Choruje Pani na cukrzycę typu I czy II czy też może stwierdzono ją dopiero w czasie ciąży? Często wystarczy zmodyfikować sposób odżywiania aby znacznie poprawić poziom glikemii.

0

Witam ponownie,

Dopiero teraz wyświetliła mi się treść Pani pytania - co do tego drugiego wyniku proponuję wykonać badanie raz jeszcze. Natomiast w kwestii cukru z rana proponuję jeszcze odczekać lub wprowadzić większe restrykcje co do diety. Jaki posiłek spożywa Pani wieczorem, przed pójściem spać ma Pani zalecony dodatkowy posiłek?

0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty