Badania poziomu glukozy na czczo a dieta

chciałabym się dowiedzieć na czczo cukier mam np. roznie 160/130 /110/125/potem po posiłku np. 200parokrotnie 150/140/160/po smażonym cukier mi spada i po owsiance nierozumiem a wymieniala już 3 glukometry a jak zjadłam jogurt z mieszanka studencka to miałam 392 cukier to znaczy ze mam cukrzyce typu 2

Dzień dobry :)

Rozpoznanie cukrzycy może nastąpić m.in. po dwukrotnym badaniu glikemii na czczo w różnych dniach dających wartości większe niż 126 mg/dl. Proszę udać się do lekarza prowadzącego w celu wykonania krzywej cukrowej (testu obciążenia 75 g glukozy), na podstawie którego będzie Pani miała pewność co do diagnozy.

Stężenie poziomu cukru we krwi zmienia się w zależności od spożytego pokarmu. Po zjedzeniu np. owsianki bez cukru, miodu itp. lub innej potrawy, która zawiera małe ilości cukrów prostych, poziom glukozy we krwi będzie niższy w porównaniu do np. jogurtu z mieszanką studencką (zawartość suszonych owoców bogatych w cukry proste).

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Pani wątpliwości.

Zapraszam do kontaktu i współpracy :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.