Badania w kierunku chorób tarczycy

Witam serdecznie. Kilka osób zauważyło, że mam jakby "nabitą" szyję, zasugerowały mi, bym zbadała się na tarczycę. Zrobiłam sobie badania i TSH wyniosło 3.38, gdzie granica jest do 4, więc niby wszystko w normie. Dziś byłam u endokrynologa. Lekarka nie zapytała mnie o nic, stwierdziła, ze TSH jest w normie więc jest wszystko ok. Dała mi jedynie badania na USG, bo tak zalecił moj lekarz rodzinny. Czy USG wykluczy bądź potwierdzi chorą tarczycę? Objawy zgadzają mi się w 100%...

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Czynność tarczycy ocenia poziom hormonów. Badanie USG oceni budowę, rozmiary i ewentualnie pokaże guzki, jeśli takowe są obecne. Na pewno badanie będzie pomocne przy stawianiu ostatecznej diagnozy.