Badanie kału w teście z apteki a w teście specjalistycznym

Witam mam 33 lata , mam pytanie zrobilam test z apteki z kalu na helicibacter i wyszedl pozytywny ,poszlam do lekarza dostalam badanie rowniez z kalu i wynik ujemny,powtorzylam i towniez laboratorium podalo ujemny wynik, kupilam kolejny raz test w aptece z kalu i wynik dodatni,co robic ?

Magdalena Mroczek

Test serologiczny z kału nie zawsze jest wiarygodny. Lekarz może zlecić inne testy np. test oddechowy.