Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie moczu przy częstym oddawaniu moczu

witam Czy jeśli często oddaje mocz jak tylko coś wypije chodzę do łazienki i wyniki wyglądają tak jak poniżej powinnam zgłosić się do lekarza? lub co stosować? przejrzystość- przejrzysty barwa żółty ciężar właściwy 1,022 pH 6 glukoza nieobecna ketony nieobecne urobilinogen w normie bilirubina nieobecna białko nieobecne azotyny nieobecne erytrocyty w normie leukocyty obecne osad moczu: nabłonki płaskie d.liczne leukocyty 20-30 erytrocyty świeże 1-3 bakterie d liczne pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam. Wynik badania moczu może sugerować rozpoznanie infekcji dróg moczowych. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy