Badanie na toksoplazmozę w 14 tygodniu ciąży

Jestem w 14 tyg ciazy Badanie w ciazy na toxoplazmoze. IgG wynosi <0,13 IU/ml Przeciwciała w kl. IgG <1,0 niereaktywny >1,0-<3,0 niejednoznaczny >3,0 reaktywny IgM wynosi 0,202 S/CO przeciwciała w kl IgM <0,8 niereaktywny, >0,8-<1,0 niejednoznaczny >1.0 reaktywny Prosze o interpretacje;)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań są prawidłowe. Niemniej jednak wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

taki wynik oznacza, że nie miała Pani w przeszłości kontaktu z toksoplazmozą. Musi Pani szczególnie uważać aby się nie zarazić czyli unikać kotów i ich odchodów. Zakażenie toksoplazmozą jest niebezpieczne dla płodu.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Oba wyniki są ujemne. Przy najbliższej wizycie Proszę przedstawić wyniki lekarzowi prowadzącemu.