Badanie obrazowe kolana 67-letniej osoby do analizy

.Entezofity górnego bieguna rzepki-zmiany przeciążeniowe w przyczepie ścięgna m.4głowego uda.Ustawienie rzepki w normie. Chrząstka kłykci kości udowej o nieco nierównym zarysie grubości 2,2-2,3mm. Scięgno m4głowego uda, wiązadła rzepki,poboczne i krzyżowe w widocznym zakresie o zachowanej ciągłości.Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna w rogu przednim-zmieniona zwyrodnieniowo w jej trzonie pęknięcie poprzeczne.W trzonie łąkotki bocznej wrzecionowego kształtu blizna lub częściowe pęknięcie.

Lek. Katarzyna Szymczak

W badaniu uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe oraz pourazowe, radzę skonsultować się z ortopedą, który wyda odpowiednie zalecenia.
Pozdrawiam