Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie ogólne moczu dziecka

Proszę o interpretację wyników badania ogólnego moczu mojej 4-letniej córeczki. Przejrzystość - niezupełna, barwa - słomkowa, odczyn - kwaśy, ciężar - 1010, białko - ujemne, cukier - ujemny, ketony - ujemne, azotyny - ujemne, urobilinogen w normie, bilirubina - ujemna, leukocyty - 6-10 i poj. zlepy, nabłonki płaskie - nieliczne, nabłonki okrągłe - 0-1, erytrocyty świeże - 0-1, erytrocyty wyługowane - ujemne, śluz - brak, wałeczki - brak, komórki drożdży - brak, bakterie - nieliczne. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

W badaniu ogólnym moczu Pańskiej córki występuje leukocyturia (zwiększona ilość krwinek białych w moczu), która może świadczyć o zakażeniu dróg moczowych. Zaznaczam, że przeprowadzenie prawidłowej analizy tego badania jest możliwe tylko razem z badaniem dziecka i zebraniem wywiadu lekarskiego. W związku z tym proszę skonsultować się z pediatrą.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy