Badanie piersi podczas miesiączki

Witam jestem zapisana na USG piersi tylko ze wypada to przed lub w trakcie miesiączki czy jest jakiś określony moment na zrobienie tego badania czy raczej nie ma to znaczenia czy jest wykonane przed w trakcie czy po miesiaczce?

W swojej praktyce zawsze proszę na umawianie terminu USG na dni przypadające na okres po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną w jakiejkolwiek postaci, termin ten nie ma znaczenia. Jeżeli zmiana terminu nie wchodzi w grę, proszę zrobić badanie uprzedzając lekarza o swoim cyklu, licząc się z koniecznością czasami powtórzenia badania.