Badanie poziomu hormonów tarczycy a PCOS

Odebrałam dziś wyniki badań tarczycy: TSH 3-cia generacja 1,891 uLU/ml (zakres ref. 0,55-4,00) FT3 5,07 pmol/l (zak. ref. 3,5 - 6, 5) FT4 14,7 pmol/l (11,5 - 22,7) Prolaktyna 7,45 ng/ml (2,8 - 29,20) No wychodzi, że wszędzie jestem po środku, a byłam pewna, że mam niedoczynność. Jestem senna, zmęczona, ciągle się denerwuję, mam nadwagę, której nie mogę się pozbyć. Oprócz tego choruję na PCOS, wiec zastanawiam się, czy to na pewno są moje normy? Może dla chorych na PCOS są inne?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zbadać również poziom cukru i insuliny - przy nadwadze często wystepuje insulinooporność. Warto tez odwiedzić gabinet dietetyczny i ułożyć dietę tak aby pozbyć się nadmiaru wagi,

Pozdrawiam