Badanie progesteronu i BHCG po transferze a ryzyko ciąży pozamacicznej

witam.jestem po transferze 6 tygodni i 3 dni .moj progesteron wynosi 41.57 a hcg 11917,7 . na poczatku hcg ladnie roslo do 4000 i tak mniej wiecej bylo przez 3 dni potem o 1000 spadlo do 3200 i przez tydzien uroslo do 6400 a po 2 dniach do 11917.7. na usg lekarz nie mogl znalezc ciazy .najprawdopodobniej to ciaza poza maciczna.ale 2 tygodnie temu lezalam w szitali i zauwazyli slabiutko pecherzyk gdzie on mogl powedrowac ? i jezeli to ciaza pozamaciczna jak ona jest usuwana z organizmu ?

Musi być Pani pod stałą kontrolą ginekologiczną. Z reguły ciąża pozamaciczna rozwija się a w jajowodzie i jest trudna do zobrazowania w początkowych tygodniach ciąży. Gdy się w pełni zacznie rozwijać i zostanie zobrazowana może wymagać usunięcia zabiegowego (włącznie z operacyjnym otwarciem jamy brzusznej).